جمعه 12 آذر 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی سياسی آملی لاریجانی : "مکتب ایرانی" انحرافی است

 
 

يكشنبه 9 آبان 1389

آملی لاریجانی : "مکتب ایرانی" انحرافی است

 
 

رئیس قوه قضاییه سفر مقام معظم رهبری به قم و استقبال باشکوه مردم و روحانیت و مراجع از ایشان را تاریخی و ماندگار توصیف کرد و گفت: سفر مقام معظم رهبری به قم و استقبال باشکوه از ایشان، ادعاهای کذب و تفرقه‌انگیز رسانه‌های غربی و اذناب داخلی آنان را باطل کرد.

آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با اشاره به ادعاهای کذب رسانه‌های غربی و همراهی برخی در داخل با این ادعاها مبنی بر فاصله افتادن میان روحانیت معظم شیعه و حوزه با ولایت گفت: یکی از مهمترین آثار و برکات این سفر ماندگار و تاریخی، ابطال ادعاهای نادرست و کذب رسانه‌های غربی و اذناب آنان درباره فاصله افتادن میان روحانیت شیعه و مقام ولایت فقیه بود که این ادعاهای کذب در طول یکسال گذشته بارها و بارها تکرار شد.
وی افزود: اما در پایان این سفر رسانه‌های مدعی غرب، مجبور شدند اعتراف کنند که پیش‌بینی و ادعاهایشان در این باره اشتباه و این استقبال از نظر آنها نیز غیرمنتظره بوده است.
رئیس قوه قضاییه با پربرکت خواندن سفر مقام معظم رهبری به قم و سخنان ایشان در دیدار با روحانیون، جلسه با جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، خانواده شهدا و قشرهای مختلف مردم افزود: سخنان مقام معظم رهبری در دیدارهای مختلف شهر قم بسیار جامع، متین و پرمحتوی و در ابعاد داخلی و بین‌المللی تأثیرگذار بود.
وی افزود: امیدواریم با تبیین این سخنان ارزشمند به ویژه در خصوص جایگاه و جهات علمی حوزه‌های علمیه و لزوم پاسخگویی به نیازهای جهان اسلام و خصوصاً شبهات مطرح شده، شاهد حرکتی نو و علمی در سطح حوزه علمیه قم و سایر حوزه‌های علمیه باشیم.
لاریجانی افزود: حفظ اعتدال در رفتار و شیوه‌های عملی طلاب و فضلا و روحانیون خصوصاً نسبت به مراجع و سایر ارتباطات حوزوی نکته درخور توجهی است که در سخنان مقام معظم رهبری به خوبی و با ظرافت مطرح و تبیین شد و امیدواریم از سوی حوزه‌های علمیه به خوبی مورد توجه قرار گیرد.
رئیس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به تکرار پاره‌ای اظهارنظرها در خصوص اسلام ایرانی و مکتب ایرانی با انتقاد از طرح چنین سخنانی در محافل مختلف، ترویج بحث مکتب ایرانی و یا اسلام ایرانی را کاملاً انحرافی و ناسازگار با اعتقادات عمیق اسلامی دانست و افزود: طرح چنین مسئله‌ای در واقع مغالطه‌ای است که باید از تکرار آن پرهیز شود.
لاریجانی خواستار دقت‌نظر در طرح سخنان مربوط به عقاید اسلامی از سوی همه صاحب‌نظران و مسئولان شد و افزود: اسلام ایرانی تعبیر نادرستی است که مخالف با تعبیرصریح قرآن و آیات و روایات و اعتقادات اسلامی است چرا که اسلام دینی جهانی است که اختصاص به زمان و مکان خاصی ندارد.
وی افزود: اسلام، ایرانی و غیرایرانی ندارد. قرآن کریم می‌فرماید: هذا بیان للناس. مخاطب قرآن همه انسانها هستند و قرآن بیان برای همه انسانهاست.
اسلام واقعیتی متعالی است که متعلق به کشوری خاص نیست و لذا توصیف اسلام به ایرانی خطای فاحش و مغلطه‌آمیزی است.لاریجانی گفت: در پاره‌ای روایات آمده است که حقیقت اسلام، «ما جاء به النبی» است. واضح است که آنچه پیامبر آورده است، ایرانی و غیر ایرانی ندارد. توحید و نبوت و معاد و ولایت و امثال آن حقایق متعالیه‌ای هستند که ربطی به قومی خاص ندارند.
وی افزود: طرح چنین مغالطه‌هایی آثار نامناسبی در بعد داخلی و خارجی خواهد داشت.لاریجانی گفت: نباید با چنین سخنانی بهانه به دست کسانی داد که ایرانیان را مقابل اسلام معرفی می‌کردند.
رئیس قوه قضاییه تأکید کرد: اگر منظور از اسلام ایرانی، فهم اصیل ایرانیان در تبعیت از ولایت اهل بیت (علیه‌السلام) و انتظار ظهور است چرا از عبارت اسلام اهل بیت استفاده نمی‌کنیم تا اذهان متدینان و مخلصان ولایت را مشوش و نگران نکنیم.
لاریجانی تصریح کرد: باید به عنوان یک کشور اسلامی الگویی وحدت آفرین برای تمام جهان اسلام باشیم و تمام مسلمانان جهان بدانند که برادران ما هستند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت مسکن چقدر پایین آمده است؟
:: فناوری اطلاعات ::
قیمت‌های نجومی گوشی‌های پرچمدار در ایران
:: روی خط جوانی ::
مجردم و همسایه‌مان پُز ازدواج‌کردن دخترهایش را به مادر من می‌دهد
:: ورزش ::
آخرین مربی کلاسیک بوندسلیگا در تراکتور!
:: فرهنگ و هنر ::
سید جواد هاشمی:‌ اگر فیلمم نفروشد در زندان همه را ملاقات می‌کنم
:: حوادث ::
قصاص؛ مجازات شلیک مرگ‌بار به همسایه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار