سه شنبه 4 تير 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی برترین مشاوران فعال در بازار دارایی فکری فرابورس ایران رتبه‌بندی شدند

 
 

سه شنبه 6 شهريور 1397

برترین مشاوران فعال در بازار دارایی فکری فرابورس ایران رتبه‌بندی شدند

 
 

نتایج جدیدترین بررسی‌ها از عملکرد مشاوران فعال در بازار دارایی فکری فرابورس ایران حاکی از آن است کارگزاری‌های «آینده‌نگر خوارزمی» و «سهم آشنا» به ترتیب بالاترین سهم را از ارائه اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری به فهرست عرضه و نیز عرضه آن‌ها در بازار دارایی فکری به خود اختصاص داده‌اند و از این نظر در جایگاه اول و دوم فعال‌ترین مشاوران این بازار قرار گرفته‌اند.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، تاکنون تعداد 294 اختراع، طرح صنعتی و علامت تجاری در فهرست عرضه‌های بازار دارایی فکری قرار گرفته و ارزش معاملات این بازار نیز به 57 میلیارد و 850 میلیون ریال رسیده است. در این میان کارگزاری‌ آینده‌نگر خوارزمی با ارائه 126 اختراع، یک طرح صنعتی و یک علامت تجاری و موفقیت در انجام 6 معامله در این بازار به ارزش 39 میلیارد و 350 میلیون ریال، عنوان موفق‌ترین مشاور فعال در بازار دارایی فکری را به خود اختصاص داده و در جایگاه نخست ایستاده است.
کارگزاری سهم آشنا نیز از خردادماه سال 1393 که بازار دارایی فکری فرابورس ایران راه‌اندازی شده توانسته است ثبت 93 اختراع و 9 طرح صنعتی را در فهرست عرضه‌های این بازار رقم بزند، ضمن آنکه معامله 2 اختراع و یک طرح صنعتی را نیز به ارزش 18 میلیارد و 500 میلیون ریال با موفقیت به انجام برساند.
در این میان کارگزاری‌ پارسیان، تامین سرمایه لوتوس پارسیان و کارگزاری تامین سرمایه نوین نیز در جایگاه سوم تا پنجم برترین مشاوران فعال در زمینه عرضه‌های بازار دارایی فکری قرار دارند؛ چراکه کارگزاری پارسیان ثبت 27 اختراع و یک علامت تجاری، تامین سرمایه پارسیان ثبت 8 اختراع و کارگزاری تامین سرمایه نوین ثبت 6 اختراع را در فهرست عرضه‌های این بازار موجب شده‌اند.
همچنین مشاور سرمایه‌گذاری معیار و کارگزاری بانک ملت هرکدام با 4 اختراع، کارگزاری حافظ، تامین سرمایه تمدن و کارگزاری بانک کشاورزی نیز با 2 اختراع در پله‌های ششم تا دهم مشاوران فعال در فهرست عرضه بازار دارایی فکری ایستادند.
لازم به ذکر است، فرابورس ایران در یازدهم خرداد سال 1393 با راه‌اندازی بازار دارایی فکری، اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری را به یک مسیر مشخص هدایت کرد تا از این رهگذر صاحبان ایده و نوآوری، مخترعان و مبتکران بتوانند در فضایی شفاف و رقابتی، دارایی فکری خود را با قیمت مناسب در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهند و از این طریق تامین مالی شوند. از آن زمان تاکنون نیز 6 اختراع، دو طرح صنعتی و یک علامت تجاری در این بازار به فروش قطعی رسیده یا مجوز بهره‌بردای از آن برای مدت معین صادر شده است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
سیستم اعلام هشدار، تلفات را کاهش داد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
ماجرای مرده‌ای که زنده شد

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار