يكشنبه 17 آذر 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اجتماعی پرداخت وام ۳۰ میلیون تومانی به سربازان

 
 

شنبه 5 مرداد 1398

پرداخت وام ۳۰ میلیون تومانی به سربازان

 
 

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: به سربازانی که گواهینامه مهارت آموزی دریافت می‌کنند، بعد از خدمت ۳۰ میلیون تومان وام اشتغالزایی پرداخت می‌شود.

سردار تقی مهری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: موضوع مهارت آموزی یکی از تدابیر خوب سازمان نیرو‌های مسلح است و مراحل ابتدایی را طی می‌کند.
وی افزود: همه مشمولان قبل از اعزام به خدمت، میزان مهارت و تحصیلات خود را در سایت سازمان نظام وظیفه ثبت ‌می‌کنند و با توجه به آن بین نهاد‌های مختلف از جمله سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و سازمان‌های دیگر توزیع می‌شوند و کار توزیع سربازان را سازمان نظام وظیفه انجام می‌دهد.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه سربازان آینده سازان کشور هستند، گفت: در حال حاضر ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار سرباز در دوران سربازی مهارت می‌آموزند.
سردار مهری افزود: سربازان رکن اصلی توان دفاعی و انتظامی کشور هستند و در دوران دفاع مقدس بیش از نیمی از رزمندگان را سربازان تشکیل می‌دادند.
وی گفت: به سربازانی که گواهینامه مهارت آموزی دریافت می‌کنند، بعد از خدمت ۳۰ میلیون تومان وام اشتغالزایی پرداخت می‌شود.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در رابطه با مکان اعزام به خدمت سربازان گفت: در نظر داریم که سربازان در حین خدمت و مشمولان با اولویت در نزدیک‌ترین مکان به محل اقامت خود و یا تا شعاع ۳۰۰ کیلومتری، دوران خدمت سربازی خود را سپری کنند و برای سربازان متأهل نیز شرایط مناسبی در نظر گرفته شده است.
وی در رابطه با مشمولان خارج از کشور گفت: در گذشته مشمولان مقیم خارج از کشور برای رفت و آمد به کشور باید سه سال از دوران مشمولیت آن‌ها می‌گذشت، اما از این ماه تمام مشمولان مقیم خارج از کشور به شرط اینکه سه سال از اقامت آن‌ها در خارج از کشور گذشته باشد، می‌توانند بدون هیچ محدودیتی به کشور تردد داشته باشند.
سردار مهری در خصوص افزایش حقوق سربازان با بیان اینکه افزایش حقوق سربازان یکی از مطالبات ما در نظام وظیفه است، گفت: حقوق سربازان بسیار کم است و باید افزایش پیدا کند.
وی با بیان اینکه پرداخت حقوق سربازان توسط دولت انجام می‌شود، گفت: طبق قانون برابر ۶۰ تا ۹۰ درصد حقوق کارکنان باید به سربازان پرداخت شود، اما این کار انجام نمی‌شود و حقوق ۲۰۰ هزار تومانی برای یک سرباز بسیار کم است و حتی پاداش پایان خدمت سربازان پرداخت نمی‌شود.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: دولت موظف است سربازان بی بضاعت را تحت پوشش قرار دهد و در طول دوران خدمت نیاز‌های آن‌ها را تأمین کند. همچنین در قانون آمده که سربازان باید تا یک سال بعد از دوران خدمت، تحت پوشش بیمه باشند که این موارد اجرا نمی‌شود.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
آغاز واریز کمک حمایت دولت از امشب
:: فناوری اطلاعات ::
بسته‌های دلجویی از کاربران اینترنتی
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
رونالدو رفت تا 4 ماه دیگر دوباره به علی دایی نزدیک شود!
:: فرهنگ و هنر ::
فصل دوم عصر جدید با اتفاقات شگفت انگیز
:: حوادث ::
قتل هولناک 4 نفر برای انتقام‌ از همسر سابق

يادداشت
:: اجتماعی ::
تهران آماده نیست!

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار