پنجشنبه 9 آذر 1402

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی حوادث جستجو برای یافتن 11 کوهنورد گمشده در دره اندرسم

 
 

ایسنا , يكشنبه 23 مرداد 1384

جستجو برای یافتن 11 کوهنورد گمشده در دره اندرسم

 
 

يك تيم 11 نفره كوهنوردي قزوين در دره «اندرسم» چالوس ناپديد شد.

جستجو برای یافتن 11 کوهنورد گمشده در دره اندرسم
يك
 

" تيم حرفه‌اي كوهنوردي كه به همراه يك دستگاه ميني‌بوس به اين مكان آمده بودند پس از مذاكره با راننده ميني بوس قرار گذاشتند ساعت 17:30 دقيقه بعد از ظهر روز بعد ميني‌بوس در ابتداي جاده در انتظار آنها بايستد. ... "

 
 
تيم 11 نفره كوهنوردي قزوين در دره «اندرسم» چالوس ناپديد شد.
‌اين تيم 11 نفره از باشگاه خانواده و طبيعت كوهنوردي استان قزوين صبح روز بيستم ماه جاري براي فرود به دره «اندرسم» واقع در جاده چالوس، كيلومتر 45 جاده انگوران (روستاي چهارباغ) مراجعه كردند.
اين تيم حرفه‌اي كوهنوردي كه به همراه يك دستگاه ميني‌بوس به اين مكان آمده بودند پس از مذاكره با راننده ميني بوس قرار گذاشتند ساعت 17:30 دقيقه بعد از ظهر روز بعد ميني‌بوس در ابتداي جاده در انتظار آنها بايستد.
اين تيم در ميانه راه با يك تيم 8 نفره (6 زن و 2 مرد) آشنا شدند و حدود ساعت 17 روز جمعه ، تيم 8 نفره پس از پايان فرود خود به طرف ميني بوس رفته و منتظر بازگشت تيم 11 نفره كه يك كيلومتر با آنها فاصله داشتند ایستادند، اما در همين لحظه با شروع بارندگي‌هاي شديد به همراه رگبار در جاده چالوس و به دنبال آن جاري شدن سيل در منطقه، تيم كوهنورد 8 نفره گرفتار سيل و بارندگي‌هاي شديد شدند.
در اين ميان پس از گذشت بيش از 10 ساعت بارش شديد باران، تيم 8 نفره كوهنوردي با احتمال آسيب ديدن تيم 11 نفره كوهنوردي سريعا نيروهاي امدادي را در جريان وقوع حادثه قرار دادند كه به
 

" در حالي كه 3 روز از ناپديد شدن تيم 11 نفره كوهنوردي مي‌گذرد، روز شنبه 22 ماه جاري حدود ساعت 12 ظهر جسد 2 مرد با هويت نامعلوم در فاصله 45 و 20 كيلومتري رودخانه چالوس كشف شد.... "

 
 
دنبال آن يك تيم امدادي 8 نفره از جمعيت هلال احمر استان مازندران، نيروهاي انتظامي استان مازندران و فرمانداري چالوس سريعا به منطقه اعزام شدند.
در حالي كه 3 روز از ناپديد شدن تيم 11 نفره كوهنوردي مي‌گذرد، روز شنبه 22 ماه جاري حدود ساعت 12 ظهر جسد 2 مرد با هويت نامعلوم در فاصله 45 و 20 كيلومتري رودخانه چالوس كشف شد ؛ اين در حالي است كه جسد يك مرد ديگر نيز پس از 8 ساعت در همان منطقه پيدا شد.
اجساد اين افراد در حالي كه احتمال داده مي‌شود متعلق به اعضاي تيم 11 نفره مفقود شده باشند، بدليل ريزش سنگلاخ غيرقابل شناسایی هستند، اما جست‌وجو و بررسي در اطراف اين اجساد نشان داد يكي از اجساد داراي وسايل و تجهيزات كوهنوردي از جمله طناب و كوله پشتي است.
در این میان اين احتمال كه اجساد فوق متعلق به افرادي باشند كه جهت شنا به رودخانه همان منطقه مراجعه كرده‌اند نيز دور از انتظار نيست.
هم اكنون نيروهاي امدادي با اعزام
 

" در این میان اين احتمال كه اجساد فوق متعلق به افرادي باشند كه جهت شنا به رودخانه همان منطقه مراجعه كرده‌اند نيز دور از انتظار نيست.... "

 
 
3 تيم از سگ‌هاي تجسس از سوي سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر كشور به همراه يك فروند هلیکوپتر امدادي از گلستان به نوشهر مشغول انجام عمليات جست‌وجو در طول مسير رودخانه‌اي هستند كه فاصله‌اي بيش از 50 كيلومتر از جاده چالوس تا اطراف رودخانه دارد.
اين در حالي است كه گروهي از كوهنوردان استان قزوين جهت شناسايي اجساد اين 3 نفر به مازندران اعزام شده‌اند و در حال تشخيص هويت افراد هستند.
گفتني است اين حادثه در حالي رخ داده است كه ستاد حوادث غيرمترقبه استان مازندران پيش از اين نسبت به احتمال ريزش سنگ از كوه و بارندگي شديد در جاده چالوس به دليل وضعيت نامناسب جوي هشدار داده بود.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
شارژ اضافی ۱۲۰هزار تومانی «یارانه‌ها» ذخیره نمی‌شود/ نحوه بهره‌مندی از این شارژ
:: فناوری اطلاعات ::
آغاز دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول
:: روی خط جوانی ::
در عروسی دوستم عاشق عروس شدم ! / معصومه باید مال من می شد !
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
قتل بهت‌آور داریوش مهرجویی؛ آنچه می‌دانیم، آنچه نمی‌دانیم!
:: حوادث ::
چهار مظنون در رابطه با پرونده مرحوم مهرجویی بازداشت شده‌اند

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار