پنجشنبه 9 آذر 1402

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی حوادث کشف اجساد 7 کوهنورد گمشده در دره «اندرسم» چالوس

 
 

ایسنا , دوشنبه 24 مرداد 1384

کشف اجساد 7 کوهنورد گمشده در دره «اندرسم» چالوس

 
 

اجساد 7 عضو تيم 11 نفره كوهنوردي که در دره «آندرسم» چالوس گمشده بودند، پیدا شد.

کشف اجساد 7 کوهنورد گمشده در دره «اندرسم» چالوس
اجساد 7 عضو تيم 11 نفره كوهنوردي که در دره «آندرسم» چالوس گمشده بودند، پیدا شد.
تلاش مستمر بيش از 300 نيروي امدادي جمعيت هلال
 

" وجود گل و لاي فراوان و آوردهاي رسوبي 2 متري در اطراف دره «اندرسم» موجب شد تا نيروهاي امدادي و سگ‌هاي تجسس با مشكلات فراواني براي يافتن ديگر اجساد مواجه شوند.... "

 
 
احمر كشور و استان مازندران، تيپ 3 لشكر 25 كربلا، نيروي مقاومت بسيج، نيروي انتظامي، پادگان شهيد اديبي، اورژانس 115 و علوم و فنون دريايي سپاه با هماهنگي فرمانداري چالوس در مسير 50 كيلومتري دره «اندرسم» چالوس تا روستاي «چهارباغ» براي يافتن ساير اعضاي اين تيم همچنان ادامه دارد.
4 كوهنورد مفقود اين تيم كه جسد آنها يافته و شناسايي شده‌اند، «حميد ساروخاني»، «محمود پاشايي»، «عباس آذرني‌فر» و «علي مرداني» نام داشتند وهويت 3 جسد ديگر كه توسط 5 تيم از سگ‌هاي تجسس سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر كشور، در 45، 20 و 7 كيلومتري محل حادثه كشف شدند ناشناخته مانده است.
4 جسد مذكور نيز از سوي تيم‌هاي كوهنوردي استان قزوين و خانواده كوهنوردان با وجود آسيب‌ديدگي شديد ناشي از غلطيدن اجساد در محور رودخانه و برخورد آنها با سنگلاخ‌ها شناسايي شدند.
وضعيت نامناسب دره «اندرسم» به دنبال بارندگي‌هاي شب گذشته و جاري شدن سيل در رودخانه جاده چالوس منجر به مسدود شدن راه ارتباطي جاده روستاي «چهارباغ» شد.
 

" يك دستگاه لودر و يك دستگاه بيل مكانيكي از سوي اداره راه و ترابري و شركت توزيع آب منطقه‌اي استان مازندران براي كمك به روند جست و جو به منطقه اعزام شدند. ... "

 
 

در اين ميان، وجود گل و لاي فراوان و آوردهاي رسوبي 2 متري در اطراف دره «اندرسم» موجب شد تا نيروهاي امدادي و سگ‌هاي تجسس با مشكلات فراواني براي يافتن ديگر اجساد مواجه شوند.
از صبح دیروز يك دستگاه لودر و يك دستگاه بيل مكانيكي از سوي اداره راه و ترابري و شركت توزيع آب منطقه‌اي استان مازندران براي كمك به روند جست و جو به منطقه اعزام شدند.
در اين ميان و در مسير جست و جو كوله پشتي، طناب و برخي از وسايل كوهنوردان پيدا شد كه تلاش براي يافتن مابقي اين افراد كه بنا به گفته بسياري از مسئولان به احتمال زياد به دليل پرت شدن از مناطق مرتفع كوه به دنبال بارندگي و رگبارهاي شديد بعد از ظهر جمعه گذشته نتوانستند زنده بمانند همچنان ادامه دارد.
اقدام فرود اين تيم 11 نفره كوهنوردي از باشگاه خانواده و طبيعت كوهنوردي استان قزوين جهت فرود به دره «اندرسم» جاده چالوس ، كيلومتر 45 جاده «انگوران» در حالي صورت گرفت كه پيش از آن سازمان هواشناسي و ستاد حوادث غير مترقبه استان مازندران
 

" امدادگران حاضر در محل حادثه نيز به دليل بارش شديد باران و جاري شدن سيل در معرفی آسيب ديدگي قرار گرفتند و سريعا به ارتفاعات پناه بردند. ... "

 
 
به افراد و مسافران مبني بر عدم تردد در جاده چالوس به دليل احتمال ريزش سنگ و عدم استقرار در مسير رودخانه‌ها به دليل طغيان آنها هشدارهاي لازم را داده بودند، اين در حاليست كه افراد بومي و اهالي روستاي «چهار باغ» كه متوجه تصميم اين كوهنوردان شده بودند چندين بار وضعيت جوي و شرايط سخت دره «اندرسم» را متذكر شده و قصد جلوگيري از عملي شدن تصميم آنها را داشتند، اما تلاش آنها بي‌نتيجه ماند و اين تيم كوهنوردي بي‌توجه به كليه هشدارها و حتي بدون گرفتن نقشه دقيق مسير، به دره رفتند و پس از بارش شديد باران به اعماق آن سقوط كردند.
اين در حالي است كه امدادگران حاضر در محل حادثه نيز به دليل بارش شديد باران و جاري شدن سيل در معرفی آسيب ديدگي قرار گرفتند و سريعا به ارتفاعات پناه بردند.
گفتني است در حال حاضر امدادگران مسير جديدي را كه داراي حجم زيادي آورد رسوبي است يافته‌اند و هم اكنون در همان مسير مشغول انجام عمليات جست و جو هستند.

 
 

جستجو برای یافتن 11 کوهنورد گمشده در دره اندرسم
کشف جسد یک کوهنورد پس از 2 سال

 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
شارژ اضافی ۱۲۰هزار تومانی «یارانه‌ها» ذخیره نمی‌شود/ نحوه بهره‌مندی از این شارژ
:: فناوری اطلاعات ::
آغاز دور جدید حراج شماره‌های رند همراه اول
:: روی خط جوانی ::
در عروسی دوستم عاشق عروس شدم ! / معصومه باید مال من می شد !
:: ورزش ::
همه چیز درباره خویچا کواراتسخلیا، مارادونای گرجستانی
:: فرهنگ و هنر ::
قتل بهت‌آور داریوش مهرجویی؛ آنچه می‌دانیم، آنچه نمی‌دانیم!
:: حوادث ::
چهار مظنون در رابطه با پرونده مرحوم مهرجویی بازداشت شده‌اند

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار